پروفیل

قیمت پروفیل اصفهان

پروفیل

پروفیل به قطعات توخالی فولادی گفته می شود که در صنایع ماشین سازی و ساختمان سازی به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.این محصول به صورت های باز و بسته به کار می رود.. از کاربردهای مهم این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد: درب و پنجره سازی، ساخت نیمکت فلزی، ساخت اسکلت ها، ستون فلزی و نرده ها و راه پله ها. به طور معمول پروفیل ها محصول ثانویه فولادی بوده و از نورد ورق های فولادی تولید می شوند.به همین خاطر است که قیمت ورق های فولادی با قیمت پروفیل ارتباط مستقیمی دارد.قیمت پرفیل در اصفهانامروزه در بازار انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که معروف ترین آن ها شامل قوطی صنعتی، قوطی ساختمانی، قوطی مبلی و ... می باشد.هم چنین لازم به ذکر است که آن دسته از پروفیل هایی که ضخامت آن ها از 3 میلی متر بیشتر باشد، در صنعت به کار می روند.

انواع پروفیل

همانطور که پیشتر اشاره نمودیم، در واقع پروفیل ها انواع مختلفی دارند. به عنوان مثال انواع مستطیل و یا مربع آن که مقاطع کوچکی دارند، به عنوان نرده کشی برای دیوار کارخانجات، نرده های فلزی درب و پنجره، نرده پیاده رو و خیابان ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.قیمت پروفیل راهبران پترو فولاد در اصفهانهم چنین این نوع محصول، در ساختمان سازی، خودرو سازی، صنعت، ساختن پایه صندلی و میز کاربرد دارد.اگر این محصولات با دقت فراوانی ساخته شوند، در ساخت شاسی نفت کش ها و تریلرها نیز به کار می روند. در ادامه به توضیح انواع این محصول خواهیم پرداخت.

انواع لوله و پروفیل

الف) پروفیل صنعتی

روش های ساخت این محصول بسیار پیچیده بوده و در فرآیند ساخت آن، استانداردهای خاصی وجود دارد. به طوری که باید به ویژگی های الکتریکی و مکانیکی توجه نمود. پروفیل های صنعتی بیشترین کاربرد را در صنعت کشتی سازی، خودرو سازی، نظامی و ... دارند.کارخانه تولید پروفیل در اصفهان

ب) ساختمانی

بیشترین کاربرد این محصول در ساختمان سازی می باشد. به طور مثال در ساخت درب و پنجره ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی پروفیل های ساختمانی شامل سه دسته می باشند:
  1.  ساختمانی مرکب: از ترکیب پروفیل ساختمانی نورد سرد و نورد گرم به وجود می آید.
  2.  ساختمانی نورد سرد: این مدل بعد از طی نمودن مراحل مختلفی خم و پرس می شود. در ساخت این پروفیل از ورق های فولادی استفاده شده است. به همین دلیل است که به خاطر شرایط خاص تولید آن، بیشتر برای ساخت سقف کاذب مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. ساختمانی نورد گرم: این محصول به وسیله شمش های فولادی ساخته شده و ظاهری شبیه به قوطی دارد.

ج) پروفیل گالوانیزه

این محصول به خاطر جنس گالوانیزه، باعث افزایش مقاومت سازه می شود. بیشترین کاربرد آن در ساخت درب و پنجره UPVC می باشد. هم چنین استفاده از آن، جلوی افتادگی درب و پنجره و هرز شدن پیچ ها را می گیرد. پروفیل گالوانیزه از استحکام بالایی برخوردار است. به همین خاطر در سازه هایی که ارتفاع بلندی دارند استفاده می شود.

د) پروفیل آلومینیومی

ظاهر زیبای این محصول باعث شده تا بیشترین کاربرد را در ساختمان سازی به ویژه ساخت درب و پنجره داشته باشد. همین امر از هدر رفتن گرما و انرژی جلوگیری می کند.

ه) کامپوزیتی:

پروفیل کامپوزیتی مزایای فراوانی داشته و در صنعت ساخت و ساز به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول بسیار مستحکم و مقاوم به خوردگی بوده و گزینه مناسبی جهت ساخت پل ها و تونل ها می باشد. طول عمر بالا و دوام این محصول به کاهش وزن ساختمان کمک کرده و از ساختمان در برابر زلزله محافظت می نماید.

معرفی روش های تولید پروفیل و قوطی و مزایا و معایب هر روش

به طور کلی روش های تولید پروفیل و قوطی به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی روش های تولید پروفیل و قوطی و مزایا و معایب آن ها خواهیم پرداخت.

تولید انواع پروفیل به روش مستقیم

ابتدا در این روش ورق ها را خم می کنند تا شکل مورد نظر برای پروفیل ایجاد گردد. آن گاه با استفاده از جوش های فرکانسی، لبه های ورق به یکدیگر جوش داده می شود.فروش پروفیلدر اصفهان ، لیست قیمت روزانهبعد از انجام این مرحله، محصول را در فاصله های 66 متری با استفاده از اره اتوماتیک برش می دهند و آماده بسته بندی می نمایند. در نهایت بر روی محصولات کارت شناسایی و کنترل کیفی نصب کرده و به انبار ارسال می نمایند.

مزایا و معایب روش مستقیم تولید پروفیل

پروفیلی که به روش مستقیم تولید می شود، از کیفیت بالایی برخوردار است. این محصول انحنای سطحی کمی داشته و دارای زاویه های تیز و ابعاد دقیقی می باشد.از جمله معایب روش مستقیم این است که در مقایسه با روش غیر مستقیم، راندمان پایین و سرعت کمتری داشته و نیازمند دقت فراوان در عملیات حرارتی و ماشین کاری می باشد. هم چنین در این روش وجود هوا بین پروفیل، ایندکتور و فریت، باعث کاهش سرعت تولید می شود.

تولید انواع پروفیل به روش غیر مستقیم

تبدیل نورد به لوله در روش غیر مستقیم اتفاق می افتد. پس از این که دو لبه به یکدیگر جوش داده شدند، فشارهایی به پروفیل در قسمت سایزینگ وارد می شود.قیمت پروفیلهمین فشارها موجب می شود که لوله به شکل های مختلفی تبدیل و پیچش گیر لوله در قسمت سایزینگ کامل شود. در پایان محصول نهایی پس از تولید و برش، آماده بسته بندی می شود.

مزایا و معایب روش غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم به دلیل ساخت لوله در بخش فرمینگ، تعویض قالب ها در قسمت سایزینگ و هم چنین منتقل نمودن به دستگاه های جوش امکان تولید چند پروفیل وجود دارد.در این روش برخلاف روش مستقیم، هوا بین پروفیل و ایندکتور کم بوده و از تمامی توان دستگاه جوش استفاده می شود.در نتیجه این مهم باعث افزایش سرعت تولید خواهد شد. از دیگر مزایای روش غیر مستقیم این است که با حداقل ماشین لوله سازی، داشتن تنوع به راحتی امکان پذیر می باشد.مهم ترین عیب این روش، داشتن زاویه های گرد، دقت کم در خط جوش، انحنای سطحی و کیفیت پایین نسبت به روش مستقیم می باشد.

کارخانه تولید پروفیل

همانطور که تاریخ صنایع نشان می دهد، ویژگی های منحصر به فرد و خاص مقاطع توخالی سبب شده تا در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند.به طور مثال در سال 1890 بود که در اسکاتلند، پلی به طول 521 متر به ساخت رسید.در آن زمان به علت نبود روش تولید مقاطع HSS ، پل را با استفاده از ورق های رولی که به یکدیگر پرچ شده بودند ساختند. با گذشت زمان و پس از این اتفاق، برادران مانسمن اولین کارخانه تولید مقاطع توخالی دایره ای را تأسیس نمودند.این کارخانه رول های ورقی را به شکل اوریب سوراخ کرده تا بدین وسیله ساخت مقاطع امکان پذیر گردد.قیمت پروفیل ستونی در اصفهانکم کم این روش پیشرفت نمود و پیگر اقدام به ساخت مقاطع توخالی بدون درز جوش و ضخامت بسیار کم نمود.در نهایت صنعت جوشکاری بعد از جنگ دوم جهانی پیشرفت قابل توجه ای کرد. در این زمان دستگاه مولر، برش مقاطع توخالی به صورت مستطیلی و دایره ای را توسعه بخشید.در حال حاضر تولیدکنندگان و کارخانجات بسیاری در کشور ایران وجود دارند که توانسته اند به تولید این محصولات بپردازند.این کارخانجات مجهز به فناوری روز دنیا بوده و محصول باکیفیت آن ها قابل رقابت با محصولات تولید شده در کارخانجات خارجی می باشد. در ادامه به معرفی برخی از کارخانجات تولیدی در این زمینه خواهیم پرداخت.

1. گروه صنعتی تهران شرق

گروه صنعتی تهران شرق فعالیت خود را در سال 1386 و با ظرفیت 30 هزار تن لوله و پروفیل آغاز نمود. فعالیت این کارخانه در زمینه تولید پروفیل با مقاطع باز و انواع مستطیل و مربع آن می باشد.

2. شرکت لوله و پروفیل صابری

تولید انواع پروفیل در این کارخانه با بهره گیری از به روز ترین ابزارآلات و تکنولوژی انجام می شود. از قابلیت های این کارخانه می توان به تولید پروفیل در طرح ها و اندازه های مختلف اشاره کرد. هم چنین این کارخانه به تهیه و تولید لوله مشغول می باشد.

3. کارخانه جهان پروفیل پارس

این شرکت فعالیت خود را سال 1361 در تهران و با ظرفیتی در حدود 476 هزار تن محصولات فولادی آغاز نمود. هم چنین این شرکت از بزرگترین تولیدکنندگان قوطی و پروفیل در انواع مربع و مستطیل بوده و همه ساله میزان زیادی از این محصولات را برای بازارهای داخلی و خارجی تأمین می نماید.

 4. شرکت صنایع فولاد هیربد

شرکت صنایع فولاد هیربد در سال 1391 در شهرک صنعتی مامونیه واقع در شهرستان زرندیه آغاز به کار نمود. ظرفیت تولیدات این شرکت بسیار بالا و چیزی در حدود 2،5 میلیون تن می باشد. این کارخانه پروفیل های مربع و مستطیل درب و پنجره و انواع محصولات فولادی را در اندازه های متنوع به تولید می رساند.

5. شرکت کارخانجات نورد لوله یاران

شرکت کارخانجات نورد لوله یاران در سال 1383 و با ظرفیت 105 هزار تن شروع به فعالیت نمود. تخصص اصلی این کارخانه در زمینه تولید پروفیل و لوله می باشد.شرکت نورد لوله یاران همانند دیگر کارخانجات به تولید انواع قوطی به شکل های مستطیل و مربع می پردازد. هم چنین پروفیل های ساختمانی نیز از دیگر فعالیت های مهم آن به شمار می رود.

6. کارخانجات نورد پروفیل ساوه

این کارخانه از محبوب ترین کارخانجات در تولید پروفیل و لوله بوده و محصولات خود را در تنوع بالا به تولید می رساند. هم چنین دامنه تولیدات این شرکت تنها به تولید پروفیل و لوله محدود نبوده و در زمینه تولید سیم، کابل و انواع سازه های فلزی فعالیت می کند.

7. کارخانه فولاد گستر حداد کچو

احداث این کارخانه در سال 1388 آغاز و در سال 1390 به طور کامل به بهره برداری رسید. کارخانه فولاد گستر حداد کچو در شهرک صنعتی رازی در شهرضا و در استان اصفهان واقع شده است.تولیدی پروفیل راهبران پترو فولاد اصفهانروزانه تولیدات این کارخانه چیزی در حدود 1500 تن می باشد. تولیدات کارخانه فولاد گستر حداد کچو در زمینه انواع لوله و پروفیل، مفتول و انواع لوله فولادی می باشد.

قیمت پروفیل

یکی از اصلی ترین فلزاتی که در ساختمان سازی نقش مهمی ایفا می کند، قوطی پروفیل می باشد. بیشترین کاربرد این محصول در ساخت درب و پنجره، ساخت نرده های فلزی و ساختمان سازی است.از آن جایی که این محصول از ورق فولادی و آهنی ساخته می شود، قیمت آن نیز از قیمت روز آهن و ورق فلزی تأثیر می پذیرد.هم چنین همانند سایر محصولات فولادی، ضخامت پروفیل، نوع و کیفیت کارخانه بر قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود. این محصول نیز همانند بسیاری از محصولات از نوسانات ارزی تأثیر پذیرفته و قیمت آن با کاهش و افزایش دلار، تغییر می یابد.هنگامی که دلار افزایش می یابد، قیمت مواد اولیه ای که در تولید پروفیل به کار می روند افزایش یافته و همین امر موجب بالا رفتن قیمت این محصول خواهد شد.قیمت پروفیل درب و پنجره در اصفهانعامل دیگری که بر قیمت پروفیل مؤثر بوده، کیفیت محصولی است که در کارخانه به تولید می رسد. در حقیقت همواره بسیاری از تولیدکنندگان برای کاهش هزینه های جانبی تولید، پروفیلی با کیفیت بسیار پایین تولید می نمایند.البته نباید فراموش کرد که در این میان تولیدکنندگان و کارخانجاتی هستند که برای جلب رضایت مشتریان خود، در تلاش بوده تا محصولی با کیفیت به بازار عرضه نمایند.

پروفیل یاProfile، یکی از پرکاربردترین محصولات فلزی هستند که در بخش‌ها و صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، خودروسازی، صنعت و ... و نیز برای ساخت درب، پنجره، لوله، نمای ساختمان و ... از آن‌ها استفاده می‌شود.

انواع پروفیل شامل

  • پروفیل درب و پنجره
  • پروفیل صنعتی (قوطی)
  • پروفیل زد
  • پروفیل
پروفیل راهبران پتر فولاد یکی از بهترین نوع پروفیل در اصفهان است که با ورق فولاد مبارکه تولید می شود .

قیمت پروفیل اصفهان

قیمت پروفیل اصفهان را می توانید از کارخانه پترو فولاد دریافت کنید

قیمت پروفیل

جهت دریافت قیمت پروفیل و لیست قیمت روزانه پروفیل می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

قیمت پروفیل
تاریخ آخرین بروزرسانی : 2 سال پیش روز پیش
نامنوعسایزمحل بارگیریتولید کنندهقیمتعملیات بیشتر
پروفیل 30*20*2.5 راهبران پترو فولاد پروفیل30*20*2.5اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان
پروفیل 30*20*3 راهبران پترو فولاد پروفیل30*20*3اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان
پروفیل 30*40*2.5 راهبران پترو فولاد پروفیل30*40*2.5اصفهانراهبران پترو فولاد 32,500 تومان
پروفیل 30*40*3 راهبران پترو فولاد پروفیل30*40*3اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان
پروفیل 30*40*2 راهبران پترو فولاد پروفیل30*40*2اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان
پروفیل 40*60*3 راهبران پترو فولاد پروفیل40*60*3اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان
پروفیل 40*60*2.5 راهبران پترو فولاد پروفیل40*60*2.5اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان
پروفیل 40*60*2 راهبران پترو فولاد پروفیل40*60*2اصفهانراهبران پترو فولاد 0 تومان